Befektetési arany
Befektetési arany szerepe
A befektetési arany, ez a fénylő, sárga nemesfém, évezredek óta az emberiség gazdagságának és hatalmának a szimbóluma. Bejegyzésünkben bemutatjuk, hogyan használták az aranyat a történelem során, mint pénznem, gazdagság mérőeszköz és krízisbiztos befektetés.
A befektetési arany mint..
.. pénznem
A befektetési aranyat már az ókorban is használták pénznemként. A legelső aranyérméket Kr. e. 7. században verték Kis-Ázsiában, Kroiszosz lüd király uralkodása alatt. Az aranyérmék nemzetközi fizetőeszközként szolgáltak és a világ számos nemzeti bankjában van felhalmozva értékmegőrző szerepe miatt.
.. a gazdagság mérőeszköze
Az arany értéke az idők során stabil maradt, ami lehetővé tette, hogy gazdagság mérőeszközként funkcionáljon. Európában a XVII-XVIII. században a legtisztább aranyból verték a régi magyar pénzt, a “jó körmöci” tíz- és húszkoronást, amely 989 ezrelék arany és 11 ezrelék ezüst ötvözetéből készült.
.. krízisbiztos befektetés
Az arany iránti kereslet főként gazdasági és politikai tényezőktől függ. Történelmileg igazolt a tény, hogy az aranyat mindig gazdaságilag felfelé törekvő nemzetek polgárai vásárolták, vásárolják. Az arany évszázadokig a pénzügyi rendszer alapja volt és bár monetáris funkciója az 1970-es évek óta megszűnt, a különböző jegybankok jelentős aranytartalékkal rendelkeznek a mai napig.
Az arany felhasználása
Az arany felhasználása az ékszerkészítéstől kezdve az elektronikai iparig terjed és a gazdasági jelentősége napjainkban is vitathatatlan. Az arany történelmi szerepe a gazdaságban tehát sokrétű és a mai napig fontos szerepet tölt be a befektetések világában.
Ez a rövid áttekintés remélhetőleg segít megérteni, hogy miért is tartják az aranyat a befektetések örök klasszikusának. A történelmi szerepétől kezdve a modern gazdaságban betöltött funkcióiig, az arany továbbra is az érték és biztonság szinonimája marad.
Befektetési aranyat vásárolna? Keresse széles kínálatunkat webshopunkban és üzleteinkben!